Szarpak spod mostu

Mikołajki w Borzęcinie
2015-12-06
Szkoda w środowisku część 1 z 2 :)
2015-12-12

Szarpak spod mostu

Zdarzenie miało miejsce w dniu 10.11.2015 r. ok. godz. 14.00 jeden z członków Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi przejeżdżając przez most na rzece Mołstowej w miejscowości Mołstówko, zauważył mężczyznę stojącego na moście z dwoma rowerami.

fot3.

Wzbudziło to jego podejrzenie co do tego, gdzie jest drugi właściciel roweru.  Zatrzymał się przy moście i szybko zszedł pod, gdzie zrobił zdjęcia kłusownika, który trzymał w ręku wędkę. Mężczyzna ten wyciągnął z wody  i ukrył „przynętę”, na którą łowił. Był to zestaw  składający się z trójramiennej kotwicy z ołowianego ciężarka, który jest używana jako narzędzie kaleczące do kłusowania ryb. Jego nerwowe zachowanie wskazywało na nielegalny połów ryb metodą tzw. szarpaka.

 

Miejsce ujawnienia mężczyzny też nie jest przypadkowe, ponieważ pod mostem znajduje się dno mineralne żwirowo-kamienne, na którym ryby łososiowate odbywają tarło. Złożono w tej sprawie zawiadomienie oraz zeznania i wraz z materiałem fotograficznym przekazano policji. Sprawa jest w toku o jej wyniku poinformujemy później.

Mężczyzna ten w roku ubiegłym został ukarany za posiadanie narzędzia rybackiego w postaci sieci rybackiej 200 m od miejsca aktualnego zdarzenia.

 

 

Udostępnij na: