Inicjatywy obywatelskie – Społecznik

by Rafał Lenarczyk
1
2

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

Z dużą radością i satysfakcją informujemy, iż w dniu 29 czerwca br. podpisaliśmy umowy na realizację dwóch inicjatyw obywatelskich w ramach Programu Społecznik! Każda z inicjatyw otrzymała dotację w wysokości 10 000 złotych! Bardzo dziękujemy za wszystkie głosy oddane na nasze projekty. Teraz przystępujemy do realizacji!

 

Nasze inicjatywy:

 

  1.  „Wspólnie zadbajmy o Regę”. Projekt realizujemy od lipca do końca października na terenie powiatów świdwińskiego, łobeskiego i gryfickiego. W ramach projektu zachęcimy mieszkańców do przyjaźni z rzeką.
  • Latem zaprosimy Państwa na rodzinne spływy kajakowe połączone ze sprzątaniem.
  • Jesienią zbliżymy do rzeki młodzież poprzez nasadzenia drzew, spacery edukacyjne i integrację.
  • W projekcie podczas spotkań zachęcimy samorządowców do wsłuchiwania się w potrzeby dorzecza i jego mieszkańców.

Już wkrótce pierwszy spływ na terenie powiatu świdwińskiego! Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę i profil na FB!

 

  1. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego bliżej przyrody i środowiska naturalnego” – projekt polegać będzie na utworzeniu wzdłuż Regi ścieżki edukacyjno-informacyjnej. W oparciu o ścieżkę jesienią zorganizujemy atrakcyjne plenerowe wycieczki dla uczniów z miejscowości objętych projektem. Ścieżka zapewni promocję rzeki jako jednego z piękniejszych szlaków wodnych Pomorza Zachodniego oraz zwróci uwagę na walory Dorzecza Regi. O tym, jak powstaje ścieżka informować będziemy na naszej stronie i FB.

You may also like