TMRR – ZARYBIENIA 2016

by Rafał Lenarczyk

Tegoroczne zarybianie rzeki Regi i jej dorzecza przez Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi było jedną z większych tego typu akcji w ciągu 11 lat naszego istnienia.

Dokonaliśmy tego dzięki środkom, które zebraliśmy jako organizacja o statucie pożytku publicznego. Przede wszystkim są to fundusze zebrane dzięki wpłatom 1% podatku. W tym roku zebraliśmy bardzo dużą kwotę, bo aż 20 000 zł! W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy przekazali nam  swój 1% podatku a tym samym okazali nam swoje zaufanie.

Kolejną dużą część naszego przychodu stanowiły środki pozyskane podczas licytacji sprzętu wędkarskiego podarowanego przez sponsorów Reskiej Troci 2016. Chylę czoła wszystkim, którzy nam sprzyjają i pomagają w różnoraki, nawet najdrobniejszy, sposób.

Pozyskane dzięki Waszej hojności w roku 2016 środki zostały przez nas wykorzystane w najlepszym interesie, zgodnie z naszą statutową działalnością. Za kwotę 10 000 zł zakupiliśmy 10 sztuk fotopułapek. To bardzo dobre, sprawdzone narzędzie w walce z kłusownikami. Pozostałą kwotę – 26 000 zł – przeznaczyliśmy na zakup jesiennego narybku pstrąga potokowego. Narybek pochodził z hodowli ryb łososiowatych Pana Roberta Bobera z Koszalina. Rybki były w bardzo dobrej kondycji.

Niestety, od pewnego czasu nie układa nam się współpraca z PZW Szczecin i pomimo pisma z prośbą o wyrażenie zgody na zarybienie, jak i mojego telefonu do Prezesa, nie otrzymaliśmy zgody na zarybianie odcinków należących do szczecińskiego okręgu. W związku z tym zarybienia dokonaliśmy na Redze i jej dorzeczu dzierżawionym przez Okręg PZW w Koszalinie.

Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji akcji zarybieniowej. W szczególności dziękuję ichtiologowi PZW Koszalin Jakubowi Podleskiemu za pomoc w zarybianiu, a także panu Michałowi Czerepaniakowi – właścicielowi GR w Ińsku – za bezpłatne udostępnienie pojazdu do przewozu narybku oraz ichtiologowi GR w Ińsku Mateuszowi Gzylowi za pomoc w transporcie i rozwiezieniu  narybku.

Prócz wymienionych środków, które przekazaliśmy na zarybienie, swoje cegiełki dołożyły jak co roku łobeskie samorządy: Starostwo Powiatowe w Łobzie – kwotę 2 000 zł i Gmina Łobez – kwota 1 500 zł. Cieszymy się z dobrej współpracy i poparcia naszych samorządowców.

I na koniec jeszcze raz serdeczne podziękowania dla naszych Sponsorów, wszystkich osób nam przychylnych, a także dla członków TMRR, którzy oddali Redze swój czas i pracę.

 

Poniżej krótka fotorelacja z zarybienia

Pozdrawiam serdecznie!

Andrzej Laszuk

Przewodniczący TMRR 

You may also like

Leave a Comment