Przewodnik wędkarski po powiecie łobeskim

by Rafał Lenarczyk

Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi na początku roku 2021 wydało ciekawą publikację dla wędkarzy, turystów i nie tylko: Przewodnik wędkarski po powiecie łobeskim. Przewodnik współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” PROW 2014-2020. Dofinansowanie TMRR pozyskało w konkursie grantowym LGD Centrum Inicjatyw Wiejskich w Łobzie. Partnerami w projekcie byli Starostwo Powiatowe w Łobzie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Łobeskiego.

 

Przewodnik wędkarski opisuje sieć rzek i jezior znajdujących się na obszarze powiatu łobeskiego. Zawarte w przewodniku informacje dotyczą m.in. lokalizacji, podstawowych danych, zasobów flory i fauny, w tym przede wszystkim występujących gatunków ryb, okresów ochronnych, możliwości wykupu zezwoleń, praktycznych porad. Przewodnik ilustrowany jest fotografiami oraz wzbogacony mapami batymetrycznymi.  Wydany został w atrakcyjnej i ciekawej formie na papierze wodoodpornym.

 

Przewodnik został przekazany do lokalnych samorządów na terenie powiatu łobeskiego, do kół Polskiego Związku Wędkarskiego oraz do Lokalnej Organizacji Turystycznej Powiatu Łobeskiego, w której jest dostępny dla turystów.

You may also like