Siecią na szczupaki

by Rafał Lenarczyk

Członkowie Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi uczestniczący w Patrolu TMRR działając na rzecz i w imieniu stowarzyszenia realizując działalność statutową polegającą między innymi na wspomaganiu zwalczania kłusownictwa rybackiego w Dorzeczu Regi w ostatnim czasie prowadzili działania związane z monitoringiem miejsca w którym odbywał się proceder kłusowniczy. Tym razem kłusownik nastawiał się na szczupaki łac. Esox Lucius będące jeszcze w okresie ochronnym, poławiając je siecią rybacką.

Ustawione w odpowiednich miejscach foto-pułapki zarejestrowały w dniach 12 i 13 marca br. mężczyznę, który zastawiał sieć oraz ją podejmował wyciągając z niej szczupaka. Tak pozyskane dowody popełnienia przestępstwa zostały przekazane stosownym zawiadomieniem do KPP w Gryficach.

Ile szczupaków zabił zanim się rozmnożyły? tego nikt nie wie… Robiłby to dalej, gdyby nie działania Patrolu TMRR, które sukcesywnie przynoszą efekty w postaci redukcji kłusownictwa w Dorzeczu Regi.

Przy okazji chcielibyśmy podziękować wędkarzom z Towarzystwa Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy, którzy podczas gościnnego wędkowania na Redze zauważyli i przekazali informacje o tym podejrzanym miejscu. Każdy może mieć swój wkład w rybne wody rzeki Regi. Widzisz kłusowników poinformuj Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi – rega.salmon@onet.eu

Nie bądź obojętny reaguj na patologie – mówi Andrzej Laszuk przewodniczący TMRR.

You may also like

Leave a Comment