Szarpak spod mostu

by Rafał Lenarczyk

Zdarzenie miało miejsce w dniu 10.11.2015 r. ok. godz. 14.00 jeden z członków Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi przejeżdżając przez most na rzece Mołstowej w miejscowości Mołstówko, zauważył mężczyznę stojącego na moście z dwoma rowerami.

fot3.

Wzbudziło to jego podejrzenie co do tego, gdzie jest drugi właściciel roweru.  Zatrzymał się przy moście i szybko zszedł pod, gdzie zrobił zdjęcia kłusownika, który trzymał w ręku wędkę. Mężczyzna ten wyciągnął z wody  i ukrył „przynętę”, na którą łowił. Był to zestaw  składający się z trójramiennej kotwicy z ołowianego ciężarka, który jest używana jako narzędzie kaleczące do kłusowania ryb. Jego nerwowe zachowanie wskazywało na nielegalny połów ryb metodą tzw. szarpaka.

[su_custom_gallery source=”media: 1310,1311″ limit=”100″ link=”lightbox” target=”blank” width=”300″ height=”200″ title=”never”]

 

Miejsce ujawnienia mężczyzny też nie jest przypadkowe, ponieważ pod mostem znajduje się dno mineralne żwirowo-kamienne, na którym ryby łososiowate odbywają tarło. Złożono w tej sprawie zawiadomienie oraz zeznania i wraz z materiałem fotograficznym przekazano policji. Sprawa jest w toku o jej wyniku poinformujemy później.

Mężczyzna ten w roku ubiegłym został ukarany za posiadanie narzędzia rybackiego w postaci sieci rybackiej 200 m od miejsca aktualnego zdarzenia.

 

 

You may also like

Leave a Comment